Меморандум

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬГРОМАДСЬКОЇ МЕРЕЖІ
 Сприяння розвитку громадянського суспільства Південно-східної України


I. Загальні положення
1.1. Дійсне Положення про діяльність  ГМ "Сталого розвитку громадських організацій"  (надалі – Положення) є невід’ємним додатком до Угоди про створення ГМ "Сталого розвитку громадських організацій"  (надалі – Угода).
1.2. Положення є головним документом Громадської мережі , що визначає принципи та загальні засади діяльності Мережі, її структуру, регламентує взаємовідносини та механізми прийняття рішень Мережі.
1.3. На базі Мережі здійснюються комплексні регіональні та локальні заходи/програми в сфері розвитку громадянського суспільства Південно-східної України за участю місцевих громад, в першу чергу, громадських організацій та ЗМІ.
1.4. Мережа покликана об’єднати зусилля представників різних секторів суспільства на шляху модернізації та інтеграції регіону в прогресивні процеси на національному, європейському та світовому рівні. Кожний з Учасників Мережі може започаткувати захід/програму Мережі, об’єднавши для цього всіх, або частину її Учасників.
1.5. Мережа діє на постійній основі, діяльність Мережі спрямована на забезпечення інтересів Учасників Мережі.
1.6. Учасниками Мережі є місцеві громадські організації та засоби масової інформації Південно-східної України. Інші організації та установи, в тому числі, закордонні, можуть входити до складу Радників Мережі, або до складу Донорів Мережі.
1.7. Мережа не має керівних органів, а всі структури Мережі створюються лише для забезпечення інформаційного обміну, координації діяльності та подальшого поглиблення співпраці між Учасниками Мережі.
1.8. Мережа є постійно відкритою для вступу нових Учасників, а також для участі в її діяльності Радників та Донорів Мережі.
ІІ. Членство в Мережі
2.1. Учасником Мережі може бути громадська організація та засіб масової інформації Південно-східної України, що у письмовій формі приєднався/лась до Угоди та визнає дійсне Положення.
2.2. Учасником Мережі може бути структурний підрозділ організації або установи, якщо до його компетенції входять питання, що відносяться також до сфери діяльності Мережі.
2.3. Вступ до Мережі відбувається на підставі письмового приєднання до Угоди, що визначається скріпленим печаткою підписом уповноваженої особи організації, установи, або її структурного підрозділу, із вказанням повної назви Учасника, прізвища та ініціалів, а також посади особи, що підписує. Кожний Учасник також заповнює реєстраційну картку Учасника Мережі, де надає інформацію про наявний досвід організації в сфері розвитку громадянського суспільства, та ресурси, що вона може надати для діяльності Мережі, вказує юридичну та фактичну адресу організації, установи, або її структурного підрозділу, контактні телефони та адреси електронної пошти особи, що відповідатиме за підтримання постійного зв'язку з Мережею. Також, в цьому документі зазначається – чи організація згідна на оприлюднення  інформації про її діяльність та керівників/представників. Цей документ також  скріплюється підписом та печаткою і зберігається у Координатора Мережі.
2.4. Вихід з Мережі відбувається на підставі письмової заяви, підтвердженої підписом і печаткою уповноваженої особи Учасника Мережі, або за рішенням Координаційної Ради Мережі.
2.5. Організації та установи, що зареєстровані за межами Південно-східної України, а також окремі фізичні особи можуть брати участь в діяльності Мережі в якості Радників або Донорів Мережі.
2.6. Прийом до складу Радників та Донорів Мережі відбувається на підставі Заяви на ім'я Координатора Мережі на бланку організації, установи або структурного підрозділу, або пишеться від руки в довільній формі. Заява повинна містити коротку інформацію про заявника, обґрунтування участі в Мережі, а також повну контактну інформацію.   
2.7. Участь у Мережі підтверджується Сертифікатом про членство в Мережі, який передається уповноваженому представнику організації, установи, або окремої фізичної особи, що бере участь в Мережі.
ІІІ. Органи Мережі
3.1. Мережа не має керівних органів, організаційною основою Мережі є організації та установи, що входять до складу Учасників Мережі.
3.2. З метою здійснення організаційного, технічного та інформаційного забезпечення діяльності Мережі учасники погодились, що інформаційним Координатором Мережі є ДГО «Альянс», а також створюється координаційний орган Мережі – Координаційна Рада Мережі, на чолі з Головою Координаційної Ради Мережі.
3.3. З метою удосконалення роботи Мережі та надання рівних можливостей всім Учасникам Мережі, головування на засіданнях Координаційної Ради Мережі переходить за принципом ротації кожні 6 місяців, починаючи з 1 місяця року. Черга на головування на наступний рік визначається шляхом жеребкування за два місяці до кінця поточного року, при чому Учасники, які головували в поточному році, дискваліфікуються від участі в жеребкуванні на наступний рік.
3.4. Іншими постійно діючими органами Мережі за рішенням Координаційної Ради Мережі, можуть бути:
- Експертна Рада Мережі, що формується зі складу Радників Мережі,
- Донорська Рада Мережі, що формується зі складу Донорів Мережі.
3.5. У зовнішніх відносинах, а також у переговорах з потенційними Донорами Мережі, Мережу представляє "Трійка", що складається з Координатора Мережі, Голови Координаційної Ради, а також вповноваженого представника Учасника, що за жеребкуванням головуватиме наступним.
3.6. Для ефективного виконання програм/заходів Мережі, за рішенням Координаційної Ради можуть створюватися тимчасові органи Мережі. До тимчасових органів Мережі належить адміністрація програм/заходів Мережі.
3.7. В разі сталої успішної діяльності Мережі та з метою її подальшої розбудови, Координаційна Рада може прийняти рішення про заснування громадської організації з усіма відповідними реквізитами юридичної особи. В такому випадку, члени Координаційної Ради стають засновниками та членами Правління нової організації.
IV. Регламент діяльності та прийняття рішень Мережі
4.1. Всі рішення Мережі мають рекомендаційний характер.
4.2. Не обмежуючи дію п.4.1., Мережа будує свою діяльність на умові лояльності, яка означає, що Учасники Мережі:
- підтримують Мережу активно та беззастережно,
- утримуються від діяльності, що протерічить інтересам Мережі, або може завдати шкоди її ефективній діяльності,
- працюють разом, задля розвитку та поглиблення їх взаємної солідарності.
4.3. Рішення Мережі приймаються Координаційною Радою Мережі, в режимі чергового або позачергового очного засідання членів Координаційної Ради, або шляхом електронного опитування Учасників Мережі. Рішення Мережі, що приймаються шляхом опитування, є легітимними за умови їх підтримки не менш ніж 50% Учасників Мережі, що взяли участь в опитуванні. Рішення Координаційної Ради приймаються згідно регламенту, визначеного цим Положенням.
4.4. Опитування Учасників Мережі для прийняття рішень Мережі можуть бути ініційовані Координаційною Радою Мережі, Координатором Мережі, Учасником Мережі, що головує за ротацією (надалі – Голова Координаційної Ради), за власною ініціативою, або за ініціативою більшості Радників або Донорів Мережі, або групою Учасників Мережі, що становить не менше 10 % від загальної кількості Учасників Мережі.
4.5. Організацію опитування здійснює Координатор Мережі або Голова Координаційної Ради шляхом електронної розсилки проекту рішення, підготовленого ініціаторами опитування, з вказанням останнього терміну надсилання позицій Учасників щодо підтримки/не підтримки запропонованого проекту рішення, або щодо пропозицій стосовно внесення змін до проекту рішення. В разі, якщо більше 50 % Учасників не підтримали запропонований проект, або висловились на користь внесення змін, Голова Координаційної Ради виносить новий проект рішення на розгляд Координаційної Ради.
4.6. Зміни до Угоди або дійсного Положення, а також рішення щодо припинення чи реорганізації діяльності Мережі приймаються за умови їх підтримки не менше 2/3 Учасників Мережі. Участь у прийнятті рішень може брати один представник від кожного Учасника Мережі.
4.7. Публічні заяви та звернення Мережі приймаються Координаційною Радою Мережі згідно регламенту про її діяльність.
V. Компетенція та функції органів Мережі
5.1. Координаційна Рада Мережі:
5.1.1. З метою координації поглибленої співпраці між Учасниками Мережі згідно Угоди, організаційного, технічного та інформаційного забезпечення діяльності Мережі, створюється Координаційна Рада Мережі.
5.1.2. Членами Координаційної Ради Мережі можуть бути лише вповноважені представники Учасників Мережі, по одному від Учасника, згідно реєстраційної картки Учасника. Учасник повідомляє Координатора Мережі про зміну вповноваженого представника не пізніше ніж за один тиждень до чергових засідань.
5.1.3. Задля забезпечення ефективної роботи Координаційної Ради Мережі, Учасники зобов’язуються докладати зусиль для участі в засіданнях Координаційної Ради відповідальних посадовців, при чому волонтери не можуть брати участь в голосуваннях Координаційної Ради, але можуть бути спостерігачами від Учасників, що їх направили.   
5.1.4. До компетенції Координаційної Ради Мережі належить:
- оголошення програм/заходів Мережі, координація реалізації окремих з них;
- трактування пунктів цього Положення до прийняття відповідного рішення Мережі;
- затвердження зразка Сертифікату про членство у Мережі;
- проведення прес-конференцій щодо загальної діяльності Мережі;
- визнання символіки заходів/програм Мережі;
- внесення змін до Угоди;
- внесення змін до цього Положення;
- обрання Голови Координаційної Ради;
- обрання голови Секретаріату Мережі;
- затвердження річних звітів та річного плану діяльності Мережі;
- припинення або реорганізації діяльності Мережі
- поширення інформації про діяльність Мережі та її Учасників;
- здійснення заходів, спрямованих на збільшення числа Учасників Мережі;
- пошук ресурсів для діяльності Координаційної Ради Мережі, Координатора та Радників Мережі, а також реалізації програм/заходів Мережі;
- здійснення видань Мережі;
- реєстрація символіки Мережі;
- відслідковування та запобігання несанкціонованому використанню назви та символіки Мережі.
- прийняття рішень щодо поточних завдань діяльності Координаційної Ради Мережі у рамках, визначених цим Положенням;
- аналіз діяльності Голови Координаційної Ради, Координатора Мережі, а також проектних груп, підготовка пропозицій щодо їх роботи для затвердження на засіданнях Координаційної Ради Мережі;
- тимчасове призначення Голова Координаційної Ради у випадку його недієздатності.
5.1.5. Рішення Координаційної ради Мережі приймаються простою більшістю голосів за умови присутності не менше 2/3 від загальної кількості членів Координаційної Ради, або шляхом опитування членів Координаційної Ради Мережі.
5.1.6. Координаційна Рада Мережі формується за принципом рівного представництва усіх Учасників Мережі.
5.1.7. Засідання Координаційної Ради Мережі відбуваються не рідше 1-го разу на місяць. Невідвідування 3 засідань впродовж півроку веде до дискваліфікації Учасника від участі в роботі Координаційної Ради. Засідання Координаційної Ради Мережі веде Голова, обраний згідно п.3.3. дійсного Положення. Голова несе відповідальність за формування порядку денного, підготовку проектів рішень і проведення засідання Координаційної Ради Мережі.
5.1.8. Організацію засідань Координаційної Ради Мережі здійснює Координатор Мережі. Засідання Координаційної Ради призначається Координаційною Радою Мережі, на вимогу Голови Координаційної Ради Мережі, або на вимогу Координатора Мережі, який діє за ініціативою Радників або Донорів Мережі. Засідання Координаційної Ради Мережі є відкритими. Про час, місце і порядок денний засідання Координаційної Ради Мережі повідомляє Голова Координаційної Ради.
5.2. Голова Координаційної Ради Мережі:
5.2.1. Голова Координаційної Ради Мережі формує політику Мережі шляхом формування порядку денного засідань Координаційної Ради, підготовки проектів рішень Мережі, а також проведення засідань Координаційної Ради.  
5.2.2. Місце проведення засідань визначає Координаційна Рада Мережі на пропозицію Голови Координаційної Ради. Рішення про час проведення засідання Координаційної Ради приймається Головою Координаційної Ради спільно з Координатором Мережі, та розповсюджується до всіх Учасників Мережі не менше як за 15 днів до його проведення.
5.2.3. Позачергове проведення засідання Координаційної Ради Мережі може відбутися на підставі опитування Учасників Мережі згідно встановленого регламенту, або за рішенням Координаційної Ради Мережі.
5.3.4. Також до компетенції Голови Координаційної Ради Мережі належить:
- організація засідань Координаційної Ради та інших заходів Мережі,
- виконання рішень Координаційної Ради Мережі, що визначені цим Положенням,
- організація здійснення опитування для прийняття рішень Мережі,
5.3.5. У випадку недієздатності Голови Координаційної Ради, тимчасовий Координатор призначається Координаційною Радою Мережі.
5.3. Координатор Мережі:
5.3.1. Координатор Мережі організаційно забезпечує діяльність Мережі, працює на постійній основі.
5.3.2. Координатор Мережі зберігає оригінали Угоди, дійсного Положення, реєстраційні картки Учасників та заяви Радників і Донорів Мережі, веде їх облік.
5.3.3. Координатор Мережі звітує не рідше 1-го разу на 6 місяців перед Координаційною Радою.
5.3.4. До виключної компетенції Координатора Мережі належить:
- реєстрація Учасників, Радників та Донорів Мережі,
- засвідчення Сертифікатів про членство в Мережі,
- технічна координація співпраці Учасників Мережі,
- реєстрація документації, що здійснюється від імені Мережі,
- координація роботи Радників та Донорів Мережі,
- організація здійснення опитування для прийняття рішень Мережі,
- інформування про діяльність Координаційної Ради,
- підготовка звітів про діяльність Мережі.
5.4. Радники Мережі:
5.4.1. Радниками Мережі можуть бути визнані фахівці з питань розвитку громадянського суспільства Південно-східної України, громадські діячі, які мешкають в Україні та поза її межами, що можуть виступати або як представники юридичних осіб, зареєстрованих поза межами Південно-східної України, або як окремі фізичні особи.
5.4.2. Перелік Радників Мережі заноситься до відповідного реєстру, що розміщується на інформаційних матеріалах Мережі. Кожні 6 місяців реєстр переглядається на предмет вилучення з нього неактивних Радників. 
5.4.3. Радники Мережі отримують повну інформацію про діяльність Мережі, можуть брати участь в засіданнях Координаційної Ради Мережі в якості спостерігачів, інших заходах Мережі, а також надавати експертну підтримку Учасникам Мережі при здійснені ними діяльності, направленої на реалізацію мети та завдань Мережі.
5.4.4. Радники Мережі залучаються до участі в роботі Мережі Координатором Мережі, можуть готувати аналітичні матеріали на розгляд Координаційної Ради Мережі, а також виносити на голосування або опитування проекти рішень Мережі.
5.4.5. Задля удосконалення роботи Радників Мережі та підвищення ефективності діяльності Мережі, за поданням Координатора Мережі, Координаційна Рада Мережі може утворити Експертну Раду Мережі – спеціалізовану дорадчу структуру Мережі.
5.4.6. Радники Мережі та дорадчі структури Мережі не наділені правами приймати рішення Мережі, або будь-які публічні звернення/заяви від її імені.
5.4.7. В разі категоричної незгоди більшості Радників Мережі з рішенням Мережі, Голова Координаційної Ради спільно з Координатором Мережі призначають позачергове засідання Координаційної Ради для узгодження питання.
5.5. Донори Мережі:
5.5.1. Для сприяння здійсненню діяльності, направленої на реалізації мети та завдань Мережі, визначених в Угоді, до участі в Мережі запрошуються організації, установи, а також окремі фізичні особи, що не є Учасниками Мережі, які визнають Угоду та дійсне Положення. В разі надання цими організаціями, установами або фізичними особами значної матеріально-фінансової підтримки Мережі, за поданням Координатора Мережі, Координаційна Рада Мережі може прийняти рішення про включення її/його до складу Донорів Мережі.
5.5.2. Перелік Донорів Мережі заноситься до відповідного реєстру, що розміщується на інформаційних матеріалах Мережі. Кожні 6 місяців реєстр переглядається на предмет вилучення з нього неактивних Донорів. 
5.4.3. Донори Мережі отримують повну інформацію про діяльність Мережі, можуть брати участь в засіданнях Координаційної Ради Мережі в якості спостерігачів, інших заходах Мережі, а також надавати матеріально-фінансову підтримку Учасникам Мережі при здійснені ними діяльності, направленої на реалізацію мети та завдань Мережі.
5.5.4. Донори Мережі залучаються до участі в роботі Мережі "Трійкою", можуть самостійно приймати рішення про обсяги та форми допомоги на реалізацію мети та завдань Мережі, про що вони повідомляють Координаційну Раду Мережі, а також виносити на голосування або опитування проекти рішень Мережі.
5.5.5. В разі здійснення Мережею програм/заходів, що передбачають матеріально-фінансову підтримку з боку Донорів Мережі, Координаційна Рада створює тимчасові органи Мережі – проектні групи, які готують проектну документацію на розгляд Донорів Мережі та здійснюють адміністрування проектів, що отримали підтримку з боку Донорів Мережі. Залежно від термінів подання та реалізації таких проектів, відповідальність за їх виконання може взяти на себе Учасник Мережі, що його представляє Голова Координаційної Ради, Координатор Мережі, або в разі їх письмової відмови, Учасник, що був ініціатором здійснення відповідної програми/заходу Мережі.
5.5.6. Задля удосконалення роботи Донорів Мережі та підвищення ефективності діяльності Мережі, за поданням Координатора Мережі, Координаційна Рада Мережі може утворити Донорську Раду Мережі – спеціалізовану структуру Мережі з матеріально-фінансової підтримки її діяльності.
5.5.7. Донори Мережі та відповідні спеціалізовані структури Мережі не наділені правами приймати рішення Мережі, або будь-які публічні звернення/заяви від її імені.
VI. Заходи Мережі
6.1. Реалізація спільних програм/заходів Учасників Мережі є головною формою реалізації мети та завдань діяльності Мережі.
6.2. Кожний Учасник Мережі може виступити з будь-якою ініціативою про реалізацію спільних з іншими Учасниками програм/заходів Мережі.
6.3. Кожна ініціатива, висунута Учасниками Мережі, може мати статус програми/заходу Мережі за умови проходження визначеної дійсним Положенням процедури. Жодний Учасник Мережі чи орган Мережі не можуть оголошувати будь-яку ініціативу діючою програмою/заходом Мережі до відповідного оголошення протокольного рішення Координаційною Радою Мережі.
6.4. Для набуття статусу заходу/програми Мережі будь-яка ініціатива Учасника Мережі подається до Координатора Мережі в письмовому вигляді, з описом ініціативи та переліком Учасників та третіх сторін, що беруть участь у її реалізації. Координатор Мережі через електронну пошту у дводенний термін забезпечує розповсюдження поданої ініціативи до Учасників, Радників та Донорів Мережі. Копії матеріалів, відгуків та пропозицій щодо реалізації такої ініціативи, зібрані протягом двох тижнів, передаються Учаснику, що ініціював зазначену програму/захід.
6.5. Протягом цього терміну кожний Учасник Мережі може виступити з позицією про неприйнятність реалізації запропонованої ініціативи як програми/заходу Мережі та, за бажанням, зобов’язати Координатора Мережі розповсюдити у письмовій формі свою позицію до всіх Учасників, Радників та Донорів Мережі. Відгуки та пропозиції щодо неприйнятності поданої ініціативи збираються Координатором Мережі до завершення терміну офіційного оголошення поданої ініціативи. Ці відгуки повинні містити незгоду Учасника з реалізацією запропонованої ініціативи у рамках Мережі на підставі суперечності з положеннями Угоди. За умови, якщо до позиції про неприйнятність реалізації запропонованої ініціативи як програми/заходу Мережі не приєдналося більше ніж 20 % Учасників Мережі, запропонована ініціатива офіційно оголошується програмою/заходом Мережі на черговому засіданні Координаційної Ради Мережі, що відзначається у відповідному протоколі засідання.
6.6. Якщо до ініціативи про неприйнятність реалізації програми/заходу Мережі приєднується Учасник, структурні підрозділи якого також мають статус Учасника Мережі, їх голос не враховується.
6.7. За умови відсутності чергового засідання Координаційної Ради протягом терміну, визначеного цим Положенням, або відсутності кворуму для прийняття відповідного оголошення, ініціатива, що пройшла описану офіційну процедуру розгляду, автоматично вважається програмою/заходом Мережі та оголошується Координатором Мережі.
VII. Символіка Мережі
7.1. Мережа може мати Офіційний логотип, який затверджується Координаційною Радою, а також офіційну сторінку в Інтернеті. З метою забезпечення кращого сприйняття логотипа міжнародною спільнотою, логотип розробляється на англійській мові.
7.2. Кожний Учасник Мережі може використовувати поряд із своєю назвою ім’я і логотип Мережі. Використання імені і логотипу Мережі не може суперечити принципам, викладеним в Угоді та дійсному Положенні.
7.3. Координаційна Рада Мережі відслідковує та запобігає будь-якому несанкціонованому використанню назви та символіки Мережі.
7.4. Офіційним бланком Мережі визнається єдина форма бланку, яку затверджує Координаційна Рада Мережі. Офіційний бланк Мережі використовується Координаційною Радою Мережі. Використання бланку Мережі можливе лише після реєстрації звернення або листа, текст якого розміщується на бланку Мережі, у Координатора Мережі.

7.5. Програми/заходи Мережі можуть мати свою символіку, в основу якої закладений логотип Мережі.

Комментариев нет:

Отправить комментарий